Wybieranie lokalu na weselne

Od tego, gdzie odbędzie się nasze wesele, zależy przede wszystkim samopoczucie gości ale nie tylko. Lokal weselny to również , gwarancja niezapomnianych wrażeń dla nas samych. Z tego też względu, warto zatroszczyć się o to, by było to miejsce jak najbardziej oryginalne. Obecnie najczęściej wynajmowane lokale weselne to:

Restauracje wolno stojące;
Restauracje hotelowe;
Parki lub dziedzińce zamkowe;
Remiza lub dom weselny;
Pensjonaty lub wille, położone z dala od miasta.

Zabawa weselna, w tego rodzaju miejscach kojarzy się przede wszystkim z wystawnością, elegancją i lekką ekstrawagancją. Lokale tego typu, dają też bardzo dużo możliwości, jeśli chodzi o ich udekorowanie i sam przebieg wesela.

Wybierając najbardziej odpowiedni lokal weselny, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim liczbę gości, ich zamożność a także to, skąd pochodzą. Jeśli nasi goście, przybywają z bardzo daleka, warto zatroszczyć się dodatkowo o ich nocleg. Poza tym, trzeba też, zadbać o należyty czyli wygodny i bezpieczny, transport gości.

Decydując się na określoną lokalizację wesela, powinniśmy także obowiązkowo, zatroszczyć się o dobrany właściwie jadłospis weselny. Powinien on, nie tylko pasować stylowo do rodzaju imprezy, ale także uwzględniać podstawowe potrzeby naszych gości. Jeśli większość z nich, przybywa z daleka, należy zatroszczyć się o jakiś drobny poczęstunek dla nich. W przypadku, gdy gośćmi są także małe dzieci, warto również uwzględnić potrawy, które mogą one spożywać. Warto też pamiętać, o osobach które są niepijące.

Jeżeli, zamiast tradycyjnej obsługi typu kelner czy kelnerka, zdecydujemy się na weselny catering (co staje się coraz częściej modną opcją), powinniśmy odpowiednio wcześnie dostarczyć specjalistom, ważnych informacji na temat indywidualnych potrzeb naszych gości.