Oryginalne dekoracje weselne

Przygotowania do ślubu a potem do wesela, to bardzo czasochłonne zajęcie. Należy zadbać o każdy element począwszy od ustalenia daty oraz wyboru miejsca ślubu, wesela a na dekoracji sali weselnej skończywszy. Nie można też pomiąć takich ważnych elementów jak profesjonalny fotograf ślubny oraz odpowiednia ślubna i weselna oprawa muzyczna .

Bardzo ważnym aspektem wszelkich przygotowań jest dekoracja sali weselnej. Pomysłów co do tego, w jaki sposób udekorować takie pomieszczenie jest naprawdę wiele.

Najbardziej uniwersalne dekoracje weselne to nieśmiertelne, różnokolorowe lub białe balony z helem. Można nimi udekorować ściany, sufit oraz użyć ich do wyróżnienia miejsca, w którym będzie grała wynajęta kapela muzyczna. Do swojej dyspozycji mamy klasyczne balony jak i te w bardziej wymyślnych kształtach jak na przykład serduszka. Ostatnim „hitem” są też balony ze specjalnymi nadrukami.

Ciekawy efekt można otrzymać także, przy pomocy kolorowych materiałów z połyskiem. Udekorowana nim sala, zyskuje niepowtarzalny charakter. Tkaniną tą, można udekorować ściany, przykryć krzesła lub też stworzyć z nich coś na kształt podwieszanego sufitu.

Kule kwiatowe, serca z papieru, kwiatów lub piór, kurtyny świetlne czy girlandy: kryształowe lub papierowe w pomysłowych kształtach – to także świetne propozycje na udekorowanie sali weselnej.

Możemy też posłużyć się pokrowcami na krzesła oraz gustownie przystroić stoły weselne.

Na zewnątrz zaś świetnie zaprezentują się rzeźby z krzewów ozdobnych, czekolady lub lodu.