Suknia ślubna dopasowana do sylwetki

Obowiązujące trendy ślubne i weselne wciąż ulegają przemianie. Dotyczy to nie tylko samej mody ślubno – weselnej ale również takich elementów jak: dekoracja sal weselnych czy zmieniająca się moda na pojazdy weselne i ślubne.

Jeszcze do niedawna, zgodnie z wymogami tradycji Panna Młoda powinna zaprezentować się na ślubie w długiej białej sukni z welonem a Pan Młody w czarnym fraku lub garniturze. Wymagano również by stroje te były kupne lub „wypożyczone” od mamy Panny Młodej.

Moda na nabywanie sukni ślubnych, zmienia się niemal tak szybko jak tworzone modele. Przyszłe mężatki mogą wypożyczyć suknię, kupić ją lub zamówić indywidualnie.

Współczesne suknie ślubne to ogromna gama fasonów, długości i wzorów. Dzięki temu, każda przyszła Panna Młoda – nawet ta z nieco bardziej bujnymi kształtami – ma szansę zabłysnąć tego dnia.

Przyszłe Panny Młode mogą wybierać między następującymi fasonami sukien ślubnych:

Klasyczna charakteryzująca się dopasowaną górą, odcięciem w talii (czasami nieco niżej) oraz szerokim dołem.
Empire czyli suknia z odcięciem pod biustem i  rozszerzającym się dołem z miękkiego, lejącego się materiału.
Linia A czyli suknia bez  zaznaczonej talii z dopasowaną górą i łagodnie rozszerzonym dołem.
Princessa czyli suknia z dopasowaną górą z zaszewkami i mocno rozszerzonym dołem.
Cygaro charakterystyczna prosta wąska suknia, bez zaznaczonej talii.

Fason sukni dobiera się adekwatnie do wzrostu oraz rodzaju sylwetki. Panie szczupłe i wysokie będą miały najmniej problemów z doborem właściwej sukni. Panny Młode o bardziej bujnych kształtach dobrze zaprezentują się w sukni: empire, klasyczna, princessa.

Wybierając odcień koloru sukni ślubnej, należy z kolei wziąć pod uwagę kolor cery. Ciemną karnację należy rozjaśnić zdecydowanymi barwami, jasną zaś „ocieplić” cieplejszymi odcieniami.