Jaka muzyka na wesele?

Przygotowania do wesela to nie tylko ciekawie udekorowana sala weselna czy decyzja o tym, jaki jadłospis weselny zaproponujemy gościom.  Jednym z ważniejszych elementów, jakie składają się na zbudowanie odpowiedniej atmosfery weselnej  jest właściwie dobrana muzyka weselna. Ułożenie listy najbardziej ulubionych piosenek, może znacznie ułatwić dobór  tych, które uświetnią imprezę weselną.

Wybierając muzykę na wesele, należy kierować się przede wszystkim wiekiem gości. W „muzycznym menu” nie powinno więc zabraknąć zarówno melodii hucznych i wesołych – przeznaczonych dla młodszych gości, jak i piosenek bardziej stonowanych i spokojniejszych. Te drugie, pozwolą na złapanie chwili oddechu młodym i uprzyjemnią czas starszym gościom weselnym.  Warto też pamiętać o tym, by na liście muzycznych przebojów weselnych nie zabrakło zarówno utworów polskich jak i zagranicznych, nowoczesnych jak i tych, w tradycyjnym wykonaniu.

Na liście utworów muzycznych weselnych, nie może też zabraknąć tradycyjnych przyśpiewek weselnych. W trosce o naszych gości, możemy przygotować dla nich dodatkowo małe śpiewniki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wszyscy goście weselni będą mogli włączyć się aktywnie we wspólną zabawę.

Obecnie w czasie imprez weselnych, bardzo często wprowadzane są nowe obyczaje takie jak chociażby rozdawanie prezentów gościom, prezentacje multimedialne, podziękowania dla rodziców. One także wymagają odpowiedniej oprawy muzycznej. Rozdawanie prezentów może odbywać się przy rytmach skocznych i wesołych ale bez wokalu. W przypadku gdy przygotowujemy dla gości prezentację multimedialną czyli pokaz naszych najpiękniejszych wspomnień uchwyconych obiektywem aparatu, warto skupić się na utworach mówiących o romantycznej miłości. Podziękowania dla rodziców należy z kolei uświetnić za pomocą ulubionych utworów z ich młodości.

Muzyka weselna powinna też być zgrana ze stylem w jakim odbywa się impreza.